Dark_Hedges

The Dark Hedges (lokalizacja Gra o Tron)

The Dark Hedges możemy przetłumaczyć jako Mroczny Szpaler czyli Bukowa Aleja Drzew.

Zostały zasadzone przez rodzinę Stuarta w XVIII wieku, niegdyś wzdłuż traktu wiodącęgo do rezydencji Gracehill House, a obecnie wzdłuż ulicy Bregah Road.

W momencie kiedy zaczęły tworzyć piękny tunel, stały się jednym z najczęściej fotografowanych zjawisk naturalnych w Irlandii Północnej i stanowią popularną atrakcję turystów z całego świata.

 

HISTORIA

Wszystko zaczeło się w XVIII wieku od domu nazwanym GRACEHILL HOUSE.

James Stuart zbudował dom Gracehill w roku 1775, a  nazwał go po swojej żonie, która nazywała się Grace Lynd. Wzdłuż traktu wiodocego do majątku, rodzina posadziła ponad 150 bukowych drzew. Miały stać się elementem atrakcyjnego krajobrazu, aby zaimponować gościom odwiedzającym rezydencje kiedy zbiżali się do domu Gracehill.

Dzisiaj ten unikalny, spokojny i czarujący tunel starych bukowych drzew rozciąga się wzdłuż drogi Bregagh, splatających się konarów drzew tworząc spektakularne połączenie światła i cienia, a szczególnie przy wschodzie i zachodzie słońca.

Dom i tereny wokół są obecnie prywatne. W domu mieści się Klub Golfowy, który posiada park 18 dołkowy. Niedaleko bo tylko 90 metrów  znajduje się hotel o nazwie The Hedges Hotel.

LEGENDA

Gordon Watson pochodzący z Ballycastel, zrobił to zdjęcie w aleji buków (powyżej) w piątek. Po obróbce zdjęcia na swoim komputerze zauważył na środku delikatny, szary kształt, który wyglądądem przypomina jakąś szarą postać unosząca się w powietrzu.

 

Znany miejscowy fotograf Kevin McAuley przeanalizował zdjęcie i stwierdził, że nie zostało one zmodyfikowane kompuerowo.

Kevin powiedział: „Wygląda na to, że kształtu figury, która jest na tle drzew gdzie Grey Lady (Szara Dama) była przez wiele lat widziana przez wiele osób, faktycznie przypomina jakąś szatę.

„Jest to jedyna znana wersja, która kiedykolwiek została zapisana”, dodał.

W noc Halloween, zapomniane groby zostają otwarte, a Szara Dama udaje się w drogę z innymi duszami, których ciała zostały zakopane przy niej.

źródło: http://www.mirror.co.uk

THE  DARK   HEDGES (serialowa nazwa: King’s Road)

The Dark Hedges to charakterystyczna droga w filmie Gra o Tron. Aleje bukową drzew możesz zobaczyć na samym koncu odcinka pierwszego w sezonie drugim (Sezon 2, epizod 1)

Scena sfilmowana w The Dark Hedges przedstawia jak Arya Stark na wozie drabiniastym ucieka z Królewskiej Przystani czli z King’s Landing, przebrany za chłopca. Jest z nią  Yoren, Gendry, Hot Pie i innymi, którzy mają przyłączyć się do Nocnej Straży jadąc na północ Drogą Króli czyli bukową aleją drzew zwaną w filmie King’s Road.

THE HEDGES HOTEL

Niedaleko bukowaej alei bukowych drzew znajduję się Hotel o nazwie The Hedges Hotel.
Przy hotelu działa restauracja oraz salon fryzjerski.
Organizowane są tam wesela i różne imprezy okolicznościowe. Zasięgajac opinii gości oraz przeglądając opinie w internecie hotel jak i restauracja cieszą się dobrą renomą.

Odwiedź stronę internetową hotelu aby dowiedzić się więcej: www.thehedgeshotel.com

MAPA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *